Higienizacja

HIGIENIZACJA


PIELĘGNAJA JAMY USTNEJ

 

 

 

HIGIENIZACJA

 

 

 

 

Anna Babicz
Małgorzata Falender
Kamila Kierczyńska
Kamila Majak

 

 

 

 

Jest to szereg zabiegów przeprowadzanych przez wykwalifikowane higienistki mających na celu poprawę higieny jamy ustnej oraz znacznie zmniejszającychryzyko wystąpienia chorób przyzębia. Higienizację możemy podzielić na kilka etapów: scaling , piaskowanie, polishing, fluoryzację oraz instruktaż higieny jamy ustnej.

Scaling - jest to bezbolesny zabieg zarówno profilaktyczny jak i leczniczy, polegający na usuwaniu twardych złogów nazębnych ( kamień ) za pomocą narzędzi ultradźwiękowych.

Piaskowanie - jest to zabieg polegający na usuwaniu płytki nazębnej, osadów i przebarwień (np. po herbacie, kawie, papierosach) z powierzchni zębów, za pomocą piaskarki. Urządzenie to wykorzystuje strumień wody pod ciśnieniem z dodatkiem drobin czyszczących.

Polishing - jest to zabieg polegający na polerowaniu powierzchni zębów za pomocą specjalistycznych past polerskich, gumek, pasków i szczotek.
Instruktaż higieny jamy ustnej - w naszym gabinecie prowadzimy program iTOP czyli profesjonalny trening profilaktyki higieny jamy ustnej.Każdy pacjent jest traktowany indywidualnie, do jego potrzeb dobieramy odpowiedni sprzęt, techniki oraz środki do higieny jamy ustnej. W czasie wizyty pacjent jest uczony jak w prawidłowy sposób używać szczoteczki, nici oraz innych narzędzi uzupełniających. Pacjent jest prowadzony przez tą samą higienistkę, która na każdej wizycie ocenia jego postępy, koryguje ewentualne błędy, trenuje z nim techniki szczotkowania i motywuje do dalszej współpracy nad zdrowym i pięknym uśmiechem.

 

USŁUGI STOMATOLOGICZNE


ABY PACJENT BYŁ ZAWSZE ZADOWOLONY

 

 

 

 

TWÓJ UŚMIECH JEST DLA NAS NAJWAŻNIEJSZY

AKTUALNOŚCI


INFORMACJE WAŻNE

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami i ogłoszeniami Centrum Stomatologicznego TWÓJ UŚMIECH.

SKONTAKTUJ SIĘ!
I UMÓW NA WIZYTĘ

Centrum Stomatologiczne "Twój Uśmiech"
58-200 Dzierżoniów, ul. Kopernika 3a

telefon:
+48 74 831 04 10
+48 74 832 33 04

mobile:
+48 792 323 304
+48 533 323 304

e-mail: rejestracja@twojusmiech.com.pl

czynne: pon-pt:  8.00 - 20.00,  sobota: 9.00 -14.00